Narcistinių tėvų vaikai

Dalinuosi straipsniu, kuriame rašoma apie tai, kaip narcizai tėvai gali pakenkti savo vaikams. Man atrodo, kad kai kurie dalykai, minimi straipsnyje, tinka ne tik narcizų vaikams. Labai rekomenduoju perskaityti visą straipsnį, o čia kelios straipsnio autoriaus Dan Neuharth išsakytos mintys:
– Turite sunkumų priimant sprendimus? Tikėtina, kad jūsų tėvai kritikavo jūsų sprendimus ar jais dvejojo.
– Jaučiatės nejaukiai, kai jums atsitinka geri dalykai? Tikėtina, kad jūsų tėvai gadindavo gerus nutikimus savo savanaudiškumu arba dovanodavo dovanas tikėdamiesi kažko atgal.
– Jaudinatės dėl konfrontacijų su kitais? Tikėtina, kad tėvai bausdavo jus, jei nesutikdavote su jais.
– Pernelyg dažnai paminate savo poreikius, kad kiti jaustųsi gerai? Tikėtina, kad jūsų tėvai manipuliuodavo jūsų kaltės jausmu priversdami pirmiausia galvoti apie jų o ne jūsų poreikius.
– Jaučiatės nejaukiai suartėdami su kitais? Tikėtina, kad jūsų tėvai tai priartėdavo, tai nutoldavo ir šis nenuoseklumas kūrė nesaugų santykį šeimoje.
– Jums sunku atsipalaiduoti, juoktis ar elgtis spontaniškai? Tikėtina, kad jūsų tėvai elgdavosi nenuspėjamai ir nuolat jus smulkmeniškai vertino.
– Jaučiate nepaaiškinamą potraukį nesantaikai santykiuose, užuot buvę harmoninguose santykiuose? Tikėtina, kad tėvai nuolat kūrė dramas ir disbalansą šeimoje.
– Tikitės iš savęs per daug? Tikėtina, kad niekada iki galo neįtikote tėvams.
– Manote, kad kitiems per sunku jus išverti? Tikėtina, kad jums keliant klausimus ar elgiantis savarankiškai tėvai reaguodavo pasyviu agresyvumu arba perdėtu emocingumu.
– Visiškai nepasitikite kitais arba kaip tik pernelyg pasitikite tuo, kuo neturėtumėte pasitikėti? Tikėtina, kad tėvai teigdavo, kad galite jais pasitikėti, o tada išnaudodavo jus arba jus nuvildavo.
– Sunkiai suprantate savo jausmus ar atrodo, kad jų nejaučiate? Tikėtina, kad tėvai nuvertindavo arba juokdavosi iš jūsų jausmų ir poreikių.
– Jaučiatės labai jautrūs susidūrę su vadovaujančiais ar manipuliuojančiais žmonėmis? Tikėtina, kad jūsų tėvai siekė būti dėmesio centre ir dominuodavo visuose pokalbiuose.
– Ieškote nusiraminimo persivalgydami, vartodami alkoholį, apsipirkinėdami ar pan.? Tikėtina, kad jūsų tėvų elgesys priversdavo jus jaustis bejėgiais, nemylimais ar beviltiškais.

Pilnas straipsnis:
https://blogs.psychcentral.com/narcissism-decoded/2017/05/13-ways-being-raised-by-a-narcissist-can-affect-you/?fbclid=IwAR1CQxjTrXMxP8AKTOtCVvLzl9cYvBmOh6q10KkciPB1vHGqyiW_KbvuHYQ#.WSFotfl1hOg.facebook

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Sekti mane Instagram
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai