Aplinką tausojantys elgesys ir…. mieguistumas

Šiuo metu kaip niekada aktualu tyrinėti, kokios asmeninės charakteristikos žmones skatina tausoti aplinką. Kai kurie tyrėjai į aplinko tausojimą žvelgia gan netikėtai ir originaliai. Štai K. Kaida ir N. Kaida tyrė, kaip su aplinką tausojančių elgesiu siejasi žmonių optimizmas, pesimizmas ir…. mieguistumas.

Šie tyrėjai atliko du tyrimus, kurių metu apklausė virš 1500 tūkstančio įvairaus amžiaus Japonijos gyventojų. Jų tyrimo rezultatai atskleidė, kad tyrimo dalyviai, kurie nurodė dažnai esantys mieguisti, buvo daug mažiau linkę tausoti gamtą (pvz., rūšiuoti šiukšles, pirkti aplinkai draugiškus produktus, taupyti vandenį bei elektrą ir pan.) nei tie, kurie buvo mažiau mieguisti, mažiau pesimistiški bei daugiau optimistiški.

Remdamiesi tyrimo rezultatais autoriai svarsto, kad polinkis į didesnį mieguistumą gali slopinti norą tausoti aplinką. Tyrimo autoriai mano, kad mieguistumas ir pesimizmas yra susiję ir aktyvinant žmones bei didinant jų optimizmą, didėtų ir jų tikėjimas, kad jie savo elgesiu gali prisidėti prie aplinkos gerovės.

Šaltinis:
Kaida, K. k., & Kaida, N. n. (2017). Wake up for the environment: An association between sleepiness and pro-environmental behavior. Personality & Individual Differences, 10412-17. doi:10.1016/j.paid.2016.07.014

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!