Darbas, pasitenkinimas gyvenimu ir depresijos simptomai

Darbas užima reikšmingą žmogaus gyvenimo dalį ir natūralu, kad tai, kaip jaučiamės darbe, gali prisidėti (teigiamai ar neigiamai) prie mūsų psichikos sveikatos.
J. J. Hakanen ir W. B. Schaufeli (2012) bandė išsiaiškinti, ar perdegimas darbe ir įsitraukimas į darbą prognozuoja depresiškumą ir pasitenkinimą gyvenimu. Jie atliko septynių metų trukmės tyrimą, kurio metu tris kartus (kas kelis metus) matavo, kaip kinta žmonių įsitraukimas į darbą (entuziazmas, energingumas, atsidavimas darbe), perdegimo lygis, pasitenkinimas gyvenimu ir depresijos simptomai. Visuose trijuose matavimuose dalyvavo 1964 tiriamųjų iš Suomijos.
Tyrimo rezultatai atskleidė, kad perdegimas leidžia prognozuoti depresiškumą bei nepasitenkinimą gyvenimu. Tuo tarpu įsitraukimas į darbą susijęs su mažesniu depresiškumu bei didesniu pasitenkinimu gyvenimu.
Nors tyrime dalyvavo tik dantistai ir negalima rezultatų aklai apibendrinti visiems visų profesijų atstovams, tačiau tyrimo rezultatai leidžia daryti išvadą, kad tai, kaip žmogus jaučiasi darbe – perdegęs ar įsitraukęs – gali turėti didelę įtaką ir bendrai psichologinei savijautai.

Šaltinis: 
Hakanen, J.J., & Schaufeli, W.B. (2012). Do burnout and work engagement predict depressive symptoms and life satisfaction? A three-wave seven-year prospective study. Journal of Affective Disorders, 141, 415-424. doi:10.1016/j.jad.2012.02.043

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!