Draugai „su privalumais“

Draugų „su privalumais“ sąvoka apibūdina tokius santykius, kai draugai bendrauja ne tik „draugiškai“, bet ir seksualiai. J. J. Lehmiller su kolegomis (2014) bandė išsiaiškinti, ar tokiuose santykiuose seksualinis elgesys skiriasi nuo įprastų romantinių santykių.

Tyrimo autoriai internetu apklausė 376 žmones, apie pusė jų buvo romantiniuose, monogamiškuose santykiuose, apie pusė – draugai „su privalumais“ (tiek vienų, tiek kitų santykių vidutinė trukmė buvo apie 47 mėnesius), didžioji dalis (83 proc.) nurodė esantys heteroseksualūs, didžioji dalis tyrimo dalyvių (78 proc.) buvo mažiau 30 metų amžiaus.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad romantinius santykius bei draugystes su „privalumais“ praktikuojantys žmonės skiriasi daugeliu aspektų: kaip ir reikėjo tikėtis draugai „su privalumais“ daug dažniau santykiauja ir su kitais partneriais ir yra turėję didesnį skaičių seksualinių partnerių, su partneriu(e) santykiauja rečiau, yra mažiau patenkinti seksualiniu gyvenimu ir kur kas mažiau su partneriu(e) kalbasi apie seksą, tačiau jie dažniau praktikuoja saugų seksą, tuo tarpu romantinius santykius palaikantys tiriamieji nurodė, kad rečiau kalbasi apie savo kitas seksualines patirtis bei mažiau bendro laiko skiria seksualinėms veikloms.

Tyrimo autorių nuomone, šiuos skirtumus reikėtų turėti omeny įvairiems specialistams (pvz., dirbantiems sveikatos priežiūros sistemoje), mat, skirtingus santykių tipus propaguojantys žmonės gali ženkliai skirtis tarpusavyje.

Šaltinis:
Lehmiller, J. J., Vanderdrift, L. E., & Kelly, J. R. (2014). Sexual communication, satisfaction, and condom use behavior in friends with benefits and romantic partners. Journal Of Sex Research, 51(1), 74-85. doi:10.1080/00224499.2012.719167

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!