Fizinis aktyvumas ir laimė

Fizinis aktyvumas – tiek sporto pratimai, tiek įvairios kitos fizinio aktyvumo formos – yra naudingas žmogaus organizmui ir ne tik fizinei, bet ir psichologinei gerovei. Neal Lathia su kolegomis (2017) bandė išsiaiškinti, ar fizinis aktyvumas turi sąsajų su laimės jausmu.

Tyrėjai naudodamiesi programėle mobiliajame telefone per kelis mėnesius surinko daugiau nei 10 tūkstančių dalyvių (nuo 15 iki 44 m.) fizinio aktyvumo duomenų – t.y., remiantis telefono akselerometro rodmenimis rinkta informacija apie bet kokį tyrimo dalyvių fizinį aktyvumą. Tyrimo dalyvių taip pat 2 kartus per dieną buvo klausiami apie jų nuotaiką bei kuo tuo metu užsiima (pvz., fizine veikla [vaikščiojimu, bėgiojimu, ir t.t.], bendravimu ar pan.) bei periodiškai pildė sudėtingesnes apklausas apie savo nuotaiką bei emocinę būseną.

Tyrimo rezultatai atskleidė teigiamas sąsajas tarp fizinio aktyvumo ir laimės jausmo, ir subjektyvus laimės jausmas yra didesnis tuo metu, kai užsiimama fiziškai aktyviomis veiklomis. Be to, su laimės jausmu siejosi ne tik sportiniai pratimai, bet ir įvairios kitos fiziškai aktyvios veiklos.
Taigi galima daryti išvadą, kad fizinis aktyvumas gali būti svarbus su laimės jausmu susijęs veiksnys.

Šaltinis: 
Lathia, N., Sandstrom, G. M., Mascolo, C., & Rentfrow, P. J. (2017). Happier People Live More Active Lives: Using Smartphones to Link Happiness and Physical Activity. Plos One, 12(1), e0160589. doi:10.1371/journal.pone.0160589

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!