Įsitraukimas į darbą, darboholizmas ir gerovė

Yra toks posakis, kad darboholikai – patys laimingiausi žmonės, nes nuolat daro tai, ką mėgsta – dirba. Ar tai tiesa mėgino išsiaiškinti G. Caesens su kolegomis (2014). Šie autoriai apklausė 343 universitete dirbančius doktorantūros studentus. Tyrime mėginta išsiaiškinti, kaip darboholizmas (polinkis persidirbti, perdėtas potraukis dirbti net tada, kai darbas neteikia malonumo) bei įsitraukimas į darbą (pozityvi būsena, kai asmuo noriai, energingai dirba, pasineria bei įsitraukia į darbą) siejasi su profesine gerove – pasitenkinimu darbu, suvokiamu streso lygmeniu ir miego problemomis.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad įsitraukimas į darbą neigiamai siejosi su suvokiamu stresu bei miego problemomis ir teigiamai su pasitenkinimu darbu. Tuo tarpu darboholizmas – „tamsioji“ perdėto atsidavimo darbui pusė – buvo susijęs su mažesniu pasitenkinimu darbu, didesniu suvokiamu streso lygmeniu ir daugiau miego problemų.

Tyrimo rezultatai atskleidžia, kad darboholizmas toli gražu nėra teigiama būsena. Taigi persidirbdami paklauskite savęs: ar dirbu su teigiamu nusiteikimu, noru ir džiaugsmu? Ar perdėtai daug dirbu dėl to, kad negaliu nustoti dirbti? Antruoju atveju gresia įvairūs psichologiniai, o taip pat ir sveikatos, sunkumai.

Šaltinis:
Gaëtane Caesens, Florence Stinglhamber, Gaylord Luypaert, (2014) “The impact of work engagement and workaholism on well-being: The role of work-related social support”, Career Development International, Vol. 19 Issue: 7, pp.813-835.

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!