Moters šypsenos galia

Savaime suprantama, kad kūno kalba bei veido išraiškos yra itin reikšmingos bendravime. Šypsena – vienas iš ryškiausių emocijas išduodančių ženklų veide. Norėdami išanalizuoti, ar vien moters šypsenos pakanka sužadinti vyrų susidomėjimui Nicolas Gueguen (2008) atliko eksperimentą, kurio metu 100 tiriamųjų vyrų bare pasirodydavo specialiai tyrimui atrinkta vidutinės išvaizdos standartus atitinkanti mergina ir elgdavosi identiškai, išskyrus tai, kad daliai vyrų ji šypsodavosi 2 sekundes palaikydama akių kontaktą, o daliai – nesišypsodavo (bet išlaikydavo 2 sekundžių akių kontaktą).

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad šypsenos sąlygomis iš 50 vyrų į moterį sureagavo ir priėjo 11 vyrų, o iš tų 50 vyrų, kuriems mergina nesišypsojo, prie jos priėjo tik 2 vyrai. Taigi į šypseną reagavo reikšmingai daugiau vyrų nei vien į žvilgsnį.
Tyrėjų nuomone, šypsena vyrams asocijuojasi su moters patrauklumu bei didesniu susidomėjimu, dėl to daugiau jų reagavo į besišypsančią moterį lyginant su moterimi, kuri nesišypsojo, o tik palaikė akių kontaktą. Taigi norint atkreipti vyriškos lyties dėmesį verta pamėginti nusišypsoti 😊

Šaltinis:
Guéguen, N. (2008). THE EFFECT OF A WOMAN’S SMILE ON MEN’S COURTSHIP BEHAVIOR. Social Behavior & Personality: An International Journal, 36(9), 1233-1236. doi:10.2224/sbp.2008.36.9.1233

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!