Nuobodulys ir akademiniai pasiekimai

Mokslininkai, nagrinėjantys studentų akademinių pasiekimų sąsajas su emocijomis, neretai tyrinėja nerimą (pvz., atsiskaitymų metu), o kitos emocijos ir jausmai tarsi lieka „pražiūrėti“. Reinhard Pekrun su kolegomis (2014) pamėgino užpildyti šią spragą ir patyrinėti, kaip su studentų pasiekimais siejasi nuobodulys.
Jie ištyrė 424 koledžų studentus Kanadoje (apie 66 proc. buvo merginos, daugiau nei pusė – pirmakursiai). 5 kartus per metus internetine apklausa buvo vertintas studentų su mokymusi susijęs nuobodulys, taip pat buvo renkama informacija apie studentų pažymius. Taip pat tyrimo pradžioje studentai pildė klausimynus, skirtus įvertinti jų motyvacijai bei pasiekimams mokykloje.
Tyrimo rezultatai atskleidė, kad nuobodulys neigiamai siejasi su mokymosi rezultatais, o šie tuo tarpu neigiamai siejasi su nuoboduliu. Kitaip tariant, kuo daugiau nuobodulio, tuo prastesni pažymiai ir atvirkščiai – prasčiau besimokantys studentai jaučia, kad mokytis jiems nuobodu. Šios sąsajos nepriklausė nuo studentų motyvacijos, lyties, amžiaus ar pasiekimų mokykloje.

Šie rezultatai reiškia, kad studentams neįdomios paskaitos gali būti susijusios su jų prastesniais pažymiais, taip pat, kad prasčiau besimokantys studentai paskaitas gali būti labiau linkę vertinti kaip nuobodžias. Vadinasi, nuobodulys yra reikšminga emocija, į kurią svarbu atkreipti dėmesį norint, kad studentų mokymosi rezultatai būtų aukšti.

Šaltinis:
Pekrun, R., Goetz, T., Hall, N. C., & Perry, R. P. (2014). Boredom and Academic Achievement: Testing a Model of Reciprocal Causation. Journal Of Educational Psychology, 106(3), 696. doi:10.1037/a0036006

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!