Slegiančios paslaptys

Paslaptys apsunkina!

2012 m. M. L. Slepian ir bendraautorių atlikto tyrimo metu buvo tyrinėjama, ar žmones paslaptys veikia kaip realūs fiziniai svoriai. Keturiuose tyrimuose tirti žmonės, saugantys dideles svarbias paslaptis (pvz., apie neištikimybę ar seksualinę orientaciją). Rezultatai atskleidė, kad žmonės, turėję didesnių paslapčių, vertino kalvas kaip aukštesnes, atstumus kaip tolimesnius, teigė, kad fiziniai darbai reikalavo daugiau pastangų, ir buvo mažiau linkę padėti kitiems ten, kur reikalingos fizinės pastangos. Kuo sunkesnės buvo paslaptys ir kuo daugiau pastangų buvo skirta jų išsaugojimui, tuo labiau jos veikė tiriamuosius tarsi fizinis svoris.

Nors tyrimuose dalyvavo gan nedidelis skaičius tiriamųjų, autoriai daro išvadą, kad paslaptys ir chroniškas galvojimas apie jas gali iš tiesų apsunkinti žmogų.

Taigi panašu, kad išsipasakojimas gali sukelti ne tik emocinį, bet ir fizinį palengvėjimą 

 

Šaltinis:
Slepian, M. L., Masicampo, E. J., Toosi, N. R., & Ambady, N. (2012). The physical burdens of secrecy. Journal Of Experimental Psychology. General, 141(4), 619-624. doi:10.1037/a0027598

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!