Priklausomybė nuo interneto ir depresija

Depresija neretai pasireiškia kartu su kitais psichikos sveikatos sunkumais – nerimu, asmenybės sutrikimais, priklausomybėmis ir t.t. J. Dieris-Hirche su kolegomis (2017) bandė išsiaiškinti, ar depresija gali būti susijusi su priklausomybe nuo interneto. Šie autoriai ištyrė 50 žmonių, pusę iš jų buvo nesergantys depresija, likę – turėjo diagnozuotą depresiją. Tiriamuosius autoriai taip pat dar padalino į turinčius ir neturinčius priklausomybę nuo interneto (pagal tokius požymius, kaip perdėtas interneto naudojimas, interneto naudojimas pabėgimui iš realybės, bandymai riboti interneto naudojimo laiką, irzlumas, kai nėra galimybės naudotis internetu ir t.t.).
Tyrimo rezultatai atskleidė, kad tarp sergančių depresija asmenų priklausomybė nuo interneto buvo dažnesnė nei kontrolinėje (sveikų asmenų) grupėje. Be to, žmonės, kurie ir sirgo depresija, ir turėjo priklausomybę nuo interneto, labiau kentėjo dėl depresijos simptomų ir streso nei nesergančiųjų grupės tiriamieji.
Taigi internetas sergant depresija gali tapti pabėgimo iš skaudžios realybės būdu. Deja, jei interneto naudojimasis tampa besaikiu ir užimančiu didžiąją dalį žmogaus laiko, energijos ir minčių, tai gali prisidėti prie dar aštresnių žmogaus sunkumų.

Šaltinis:
Dieris-Hirche, J. j., Bottel, L., Bielefeld, M., Steinbüchel, T., Kehyayan, A., Dieris, B., & te Wildt, B. (2017). Media use and Internet addiction in adult depression: A case-control study. Computers In Human Behavior, 6896-103. doi:10.1016/j.chb.2016.11.016

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!