Skaitymas ir socialinis supratingumas

Socialinis supratingumas apibūdinamas kaip žmonių gebėjimas suprasti kitus žmones ir save. Sucialinis supratingumas apima empatiją (gėbėjimą suprasti ir įsijausti ir kitų jausmus) bei kitų žmonių minčių supratimą. M. L. Mumper ir R. J. Gerrig (2017) bandė atsakyti į klausimą, ar grožinės literatūros skaitymas gali prisidėti prie didesnio socialinio supratingumo. Jie išanalizavo 36 įvairiose pasaulio šalyse atliktus mokslinius tyrimus ir teigia, kad skaitymas yra susijęs su didesniu empatiškumu bei gebėjimu suprasti kitų mintis ir būsenas (grožinės literatūros skaitymas labiau susijęs su socialiniu supratingumu nei ne grožinės literatūros skaitymas). Nors sąsajos nebuvo labai stiprios, panašu, kad laisvalaikio skaitiniai gali prisidėti prie žmonių gebėjimo suprasti kitus.

Šaltinis:
Mumper, M. L., & Gerrig, R. J. (2017). Leisure Reading and Social Cognition: A Meta-Analysis. Psychology Of Aesthetics, Creativity & The Arts, 11(1), 109-120. doi:10.1037/aca0000089

 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai

 

Jei mano tinklaraščio straipsniai jums atrodo naudingi bei įdomūs ir norite man padėkoti, galite tai padaryti pasidalindami virtualiu “kavos puodeliu” 🙂 Norėdami tai padaryti paspauskite nuorodą žemiau ir sekite PayPal sistemos instrukcijas. Ačiū!