Knygos “Panikos priepuoliai” apžvalga

Skaitydama šią knygą jaučiau labai dvylypius jausmus: lyg ir norėjosi daugiau “naudingumo”, daugiau “laimingų pabaigų”, daugiau patarimų, kaip efektyviai dorotis su panikos priepuoliais, daugiau tikslumo (kai kur painiojami skirtingi sutrikimai, o nemaža dalis knygos net ne apie panikas, o apie kitus nerimo spektro sutrikimus/simptomus).

Iš kitos pusės, knygoje pateiktos istorijos taikliai atspindi tai, su kuo gyvena žmonės, išgyvenantys užsitęsusį nerimą ir panikos priepuolius. Taip, ne visų istorijos sulaukia “laimingos pabaigos” – nerimo sutrikimai gali užsitęsti, panikos atakos gali kartotis ir nėra vieno, universalaus, kiekvienam tinkančio “stebuklingo” recepto.

BET svarbu bandyti, mažais žingsniais ieškoti išeities, KREIPTIS PAGALBOS ir neprarasti vilties. Rizikuosiu nuskambėti kiek nejautriai, bet net pati baisiausia panika yra geriau nei realus išsipildymas tų katastrofų, kurias panikos priepuolio metu piešia smegenys. Išprotėjimas, insultas, infarktas, išsėtinė sklerozė, vėžys, mirtis ir kitos panikos priepuolio metu įsivaizduojamos baisybės yra tik mintys, o ne realios grėsmės, tai yra baimės prarasti kontrolę ir siaubo būti pažeidžiamu išraiška labai nemaloniu būdu. Taip, panika yra bjaurus reikalas, kartais tiek bjaurus, kad žmogus iš baimės mirti nustoja gyventi. Bet galima sau priminti: panika – tai ne mirties nuosprendis, ne išprotėjimas, tai yra gydomas ir valdomas sutrikimas.

Ar rekomenduočiau skaityti šią knygą? Ir taip, ir ne. Skaitosi lengvai, yra vertingų minčių, o aprašytos žmonių istorijos iš tiesų paliečiančios ir gal padės kam atpažinti save. Bet vien knyga “neišgelbės”. Šalia rekomenduočiau nepamiršti ir pasirūpinimo savimi ieškant pagalbos, išlaikant sveiką darbo-poilsio režimą, tvarkantis su kasdieniais stresais ir “nepabėgant” iš gyvenimo į vengimą ir atsitraukimą nuo to, kas teikia prasmę ir malonumą.

Knyga: Gintarė Jankauskienė “Panikos priepuoliai” 

 

Kristina Paradnikė

Esu vaikų ir suaugusiųjų psichologė – psichoterapeutė. Savo klientams stengiuosi padėti atrasti ir stiprinti vidinius resursus bei įveikti kliūtis, trukdančias gyventi harmoningą ir pilnavertį gyvenimą.

Čia galite:
> Rasti daugiau mano straipsnių
> Sekti mano naujienas Facebook’e
> Sekti mane Instagram
> Užsirašyti psichologinei konsultacijai