Psichologė Elnora Jachjajeva


Esu įklimpusi į psichologiją jau virš dešimt metų. Įžvelgiu psichologinius atspalvius beveik kiekviename žingsnyje ir kaupiu patirtį įvairiuose seminaruose, konferencijose. Žinoma, mielai sukauptomis įžvalgomis dalinuosi su paaugliais, vaikais, tėvais, mokytojais, jaunimo bei socialiniais darbuotojais ir t.t.

Bet turiu pripažinti, kad visgi labiausiai mane veža darbas su vaikais ir paaugliais, ir kartais jau viltį prarandančiais jų tėvais! Porą metų nuolat mokiausi su paaugliais, vesdama jiems psichologijos paskaitas UAB Vadybos ir psichologijos institute. Praleisdama beveik visą dieną su jaunuoliais, likau sužavėta jų pasaulėžiūra bei nuolatinėmis savęs paieškomis. Kartais jie iškelia tokių klausimų, apie kuriuos, mes, suaugę, jau nebepamąstome arba tiesiog būname pamiršę. Žavi jų nuolatinis noras mokytis, ieškoti ir augti. Būnant su jais – ir pats nebenori stovėti vietoje, norisi ieškoti, tobulėti.

Šalia šios patirties, dirbau su mažaisiais romukais ir jų tėvais. Pastarasis darbas buvo didelis iššūkis visomis prasmėmis, nes šalia psichologinių ir socialinių klausimų, neretai save atrasdavau bemąstančią apie kultūrines nuostatas ir jų prasmes buityje, tradicijose.

Vaikai, jaunuoliai ir suaugę, su kuriais susiduriu kasdien, mielai dalinasi savo gyvenimais, patirtais įspūdžiais ir, neretai, pamestose emocijose tenka kelio į išeitį ieškot kartu. Būdama su jais, taip pat supratau, kad nūdienos pasaulyje labai svarbi greita, efektyvi pagalba, nes dažniausiai sunkumai kyla ne dėl giluminių potyrių, bet dėl negebėjimo matyti kitą pusę.

Todėl atsakymų paieškose, klientams padedu pamatyti, įvertinti ir atrasti savo turimas stiprybes.

Mano specializacija:

  • bendravimo ir emociniai sunkumai (depresija, nerimas ir t.t.);
  • elgesio iššūkiai (agresija, pyktis);
  • adaptacijos sunkumai (darželyje, mokykloje, naujame darbe);
  • kriziniai išgyvenimai – neryžtingumas, pablogėjusios nuotaikos, motyvacijos stoka.

Pastaruoju metu gilinu žinias darbui su tikais bei Tourette sindromu. Taip pat konsultuoju paauglius ir suaugusius LGBT* klausimais.

Privačiai konsultuoju vaikus, paauglius bei suaugusius lietuvių ir anglų kalbomis.
Į mane galite kreiptis telefonu +37062241199 arba el. paštu elnora@psicentras.lt

O čia galite susipažinti su mano gyvenimo aprašymu.